NaturaDry

טיפול למניעת הזעת יתר בבית השחי

באמצעות מכשיר ה MiraDry

לפרטים נוספים

  כולנו מזיעים. מדובר בפעולה בריאה של הגוף שמקרר את עצמו כשהחום עולה, ולשם וויסות הטמפרטורה מופרשת הזיעה מאלפי בלוטות זיעה שנמצאות בתוך שכבות העור ונשלטות על ידי מערכת העצבים המרכזית. הבעיה מתחילה כאשר ישנה תופעה של הזעת יתר. מצב בו הגוף מפריש זיעה ביחס לא פרופורציונלי לטמפרטורת הסביבה או לפעילות הגופנית.

  הזעת יתר (Hyperhidrosis) מוגדרת כהזעה אשר מתרחשת יותר מפעם אחת בשבוע, ויותר מחצי שנה ברציפות ופוגעת בתפקוד היומיומי.

  ישנם מספר מדרגות של הזעה:

  הזעה נורמלית: הזעה אשר מופיעה בעיקר בבית השחי, היא אינה נראית לעין ואינה מפריעה במהלך התפקוד היומי.

  הזעה נסבלת: הזעה אשר מופיעה באזורים שונים בגוף (בית השחי, כפות הרגלים, בית החזה, פנים, גב) הזעה אשר ניכרת לעין ומופיע בדר"כ לאחר פעילות פיזית מוגברת.

  הזעת יתר: הזעה אשר מופיעה באופן שכיח ללא קשר לסביבה או למצב הפיזי של המטופל/ת. הזעה זו נראית לעין ומפריעה בדר"כ לאורך החיים.

  ישנן שיטות למיתון התופעה אצל אלו הסובלים מהזעת יתר קלה בעזרת תזונה, שתיית נוזלים, שינוי באורח החיים, ושימוש בתכשירים אנטי-פרספירנט שסוגרים את הנקבוביות. אבל אלו לרוב פחות יתאימו לאלו הסובלים מהזעת יתר חריפה.

  בלוטת הזיעה אשר קשורות להזעת יתר נקראת בלוטות אקריניות, הן נמצאות בריכוז גבוה באזורי בית שחי, פנים, בית החזה, כפות הידיים, כפות הרגלים, ריכוז גבוה של הבלוטות באזורים אלו מסביר מדוע אזורים אלו נוטים להפריש זיעה באופן יחסי יותר גבוה מאזורים אחרים בגוף האדם.

  ישנן מספר סיבות להזעת יתר. מקרים בהם המוח שולח אותות לבלוטות האקריניות לייצר זיעה גם כשאין צורך לקרר את הגוף, סיבות תורשתיות, ואפילו חרדה.

  מטופלים אשר סובלים מהזעת יתר ונמצאים במצב אשר יכול להעלות את החרדה לדוגמא במהלך פגישה, או במהלך שהות עם מספר אנשים בחדר ירגישו בזה יותר, מה שיכול לגרום לחוויה לא נעימה אצל המטופל/ת וחשש מפני אירוע ההזעה הבא.

  ישנן גם סיבות משניות להזעת יתר כגון השמנה, הפרעה הורמונלית, מחלות, תרופות וכו.

  עד לפני מספר שנים נהגו לטפל בתופעה בשני אופנים.

  האחד, הזרקת בוטוקס (חיידק הבוטולוניום – רעלן) לאזור הטיפול בעזרת הזרקה של כ 12 עד 20 זריקות בעזרת מחט.

  החסרונות בהזרקה של בוטוקס, שמדובר בטיפול זמני שיש לחזור עליו כל החיים מה שהופך את הטיפול ליקר מאוד, וכמו כן אינו מטפל בבלוטות הריח אלא רק בבלוטות ההזעה.

  והשני ניתוח לכריתת חלק מבלוטות הזיעה.

  החסרונות בניתוח, שהוא כרוך בסיכונים ותופעות לוואי ככל הניתוחים, לרבות נזק לצמיתות לאזורים הרגישים שבאזור הטיפול ותופעה של הזעה מפצה ומוגברת באזורים חדשים.

  הבשורה לטיפול בתופעת הזעת היתר בבית השחי ללא התערבות כירורגית, הינו הטיפול בשיטת ה NaturaDry

  הטיפול מתבצע בעזרת מכשיר לא פולשני העובד על גלי מיקרו אשר מתסיסים בעזרת חימום את בלוטות הזיעה ובלוטות הריח בבית השחי, תוך כדי צינון משמעותי של האזור, הוצאת הבלוטות מפעילות מובילה להפסקת הזעה והפרשת הריח מבית השחי.

  אנרגיית החום פוגעת אך ורק בבלוטות הזיעה ולא בתאי השריר ובתאי הלימפה, והטיפול כולו אינו כרוך בכאב ונעשה בהרדמה מקומית בבית השחי.

  תוצאות הטיפול ניכרות מיידית לאחר הטיפול הראשוני, שיעור ההצלחה לאחר טיפול בודד גבוה מאוד, אך כ25-13% מכלל המטופלים יצטרכו טיפול שני, אשר יהיה ניתן לבצעו רק בחלוף שלושה חודשים מהטיפול הראשון.

  מדובר בטיפול קצר ולא פולשני המבוצע על ידי רופא, כאשר בטיפול אחד או שניים, מטפלים בתופעה של הזעת היתר בבית השחי, עם מעט תופעות לוואי, ללא תופעת הזעה מפצה, התוצאות מידיות, וניתן לחזור לשגרת החיים בזמן יחסית קצר.

  מכשיר ה Mira Dry מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות האמריקאי FDA, משרד הבריאות האירופאי CE, ומשרד הבריאות הישראלי ופועל בהצלחה עם מאות אלפי מטופלים ברחבי העולם.

  NaturaDry

  טיפול למניעת הזעת יתר בבית השחי

  באמצעות מכשיר ה MiraDry

  מלא/י פרטים ונחזר אלכם בהקדם

   פריסה

   לנאטורפיל 23 סניפים בפריסה ארצית מעוצבים ונוחים במיקומים נגישים, לרוב בקניונים ראשיים ובמרכזי הערים.

   מכשור

   נאטורפיל עושה שימוש בטכנולוגיית לייזר וג'ט אמינה ומוכחת בלבד המאושרת על ידי משרד הבריאות ועם תווי תקן מחמירים.

   חווית הטיפול

   נאטורפיל שמה דגש על מתן טיפול קליני איכותי לצד חווית טיפול נעימה ואנושית וכל עובדי הרשת מחויבים למטרה זו.

   מקצוענות

   הצוות המטפל בנאטורפיל מורכב מרופאים/ות אחים/ות וכן מבעלי השכלה רפואית שאינה מוכרת בישראל.

   ©2021 נאטורפיל .

   שינוי גודל גופנים
   ניגודיות